Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Działania edukacyjne w 2015 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Zajęcia w Gimnazjum w Kochanowicach

W dniu 8 października 2015 r. pracownice Oddziału w Częstochowie Urzędu Statystycznego w Katowicach pani Elżbieta Knoska i pani Gabriela Noczyńska przeprowadziły zajęcia edukacyjne dla dwóch klas drugich Gimnazjum w Kochanowicach (powiat lubliniecki). Tematem zajęć była praca ankietera. Podczas zajęć młodzież dowiedziała się czym zajmuje się Urząd Statystyczny oraz zapoznała się ze specyfiką pracy ankietera. W ramach warsztatów uczniowie wypełnili prostą ankietę przygotowaną specjalnie dla nich przez pracowników Urzędu. Na zakończenie zajęć przekazano młodzieży ulotki, gadżety i publikacje do biblioteki szkolnej.Zajęcia w Przedszkolu nr 10 im. Przyjaciół Bajek Disneya w Czeladzi

W dniu 16 września 2015 roku pracownicy Oddziału w Sosnowcu Urzędu Statystycznego w Katowicach odwiedzili Przedszkole Publiczne nr 10 im. Przyjaciół Bajek Disneya w Czeladzi, gdzie  przeprowadzili zajęcia edukacyjne , „Statystyka dla malucha”. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły  w przygotowanych dla nich grach i zabawach. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał dyplom „Małego Statystyka”.Warsztaty - Bank Danych Lokalnych (BDL)

We wrześniu br. w Urzędzie Statystycznym w Katowicach przeprowadzony został cykl warsztatów pn. „Bank Danych Lokalnych -  podstawowe informacje”. Głównym celem zorganizowanych zajęć edukacyjnych było zapoznanie uczestników z zasobami i funkcjonalnością Banku Danych Lokalnych. Zajęcia przeprowadzili pracownicy Śląskiego Ośrodka Badań Regionalnych – pani Renata Włodarska i pani Jolanta Pasek. Uczestnikami warsztatów byli przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa śląskiego, którzy chętnie skorzystali z możliwości poszerzenia wiedzy w zakresie informacji statystycznych dostępnych w Banku Danych Lokalnych.Wizyty uczniów szkół podstawowych (marzec - maj 2015)

W ramach prowadzonych działań edukacyjnych Urząd Statystyczny w Katowicach odwiedzili uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej nr 7 w Czeladzi oraz klasy II Szkoły Podstawowej nr 17 w Katowicach. Podczas spotkań dzieci zapoznały się z pracą statystyka i podstawowymi zagadnieniami związanymi ze statystyką. Zajęcia prowadzone były w formie warsztatów, podczas których uczniowie wykorzystywali w praktyce dane statystyczne tworząc tabele, wykresy i rozwiązując quizy. Na zakończenie wszyscy otrzymali drobne upominki. Wizyty przebiegły w miłej i sympatycznej atmosferze.

Wizyta uczniów klasy V Szkoły Podstawowej nr 7 w Czeladzi
Wizyta uczniów klasy V Szkoły Podstawowej nr 7 w Czeladzi
Wizyta uczniów klasy II Szkoły Podstawowej nr 17 w Katowicach
Wizyta uczniów klasy II Szkoły Podstawowej nr 17 w Katowicach


Wizyta dzieci z Przedszkola nr 73 im. Misia Uszatka w Katowicach

W dniu 11.05.2015 r. Urząd Statystyczny w Katowicach odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola nr 73 im. Misia Uszatka w Katowicach. Podczas spotkania przedszkolaki wysłuchały bajki, której bohaterem był dzielny statystyk GUŚ. W trakcie zabaw edukacyjnych dzieci  dowiedziały się na czym polega praca statystyka -  rozwiązywały różnego rodzaju zadania, m.in. liczyły ile jest w grupie chłopców, a ile dziewczynek oraz uczyły się same tworzyć wykresy. Zabawy edukacyjne pozwoliły na zapoznanie przedszkolaków w praktyczny sposób ze specyfiką wybranych zadań statystyki publicznej. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały specjalne nalepki i dyplomy „małego statystyka” oraz drobne upominki.

Do góry