Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Ludność

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Informacja sygnalna Prognoza demograficzna na lata 2014-2050 dla województwa śląskiego

30.09.2015
Opracowanie zostało przygotowane na podstawie prognozy ludności na lata 2014–2050 dla województw (w podziale na część miejską i wiejską), opublikowanej przez Główny Urząd Statystyczny. Prognoza zawiera analizę przewidywanych trendów przebiegu procesów demograficznych oraz kierunków i rozmiarów ruchów migracyjnych w województwie śląskim.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Dzieci w województwie śląskim w 2014 r.

16.06.2015
Opracowanie charakteryzuje sytuację dzieci i młodzieży w wieku 0–17 lat w województwie śląskim. Prezentuje m.in. informacje dotyczące zjawisk demograficznych, sytuacji dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej, oświaty i wychowania oraz poziomu uczestnictwa młodzieży w kulturze i sporcie. Opracowanie zawiera dane za 2014 r. z odniesieniem do roku poprzedniego. Wybrane zjawiska zaprezentowano w tablicach i zilustrowano na wykresach.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Kobiety w województwie śląskim w 2013 r.

16.06.2014
Opracowanie zawiera informacje statystyczne dotyczące udziału i miejsca kobiet w życiu społeczno-gospodarczym województwa śląskiego. Właściwą analizę poprzedza zestawienie ważniejszych definicji i pojęć z zakresu demografii, aktywności ekonomicznej według BAEL, bezrobocia rejestrowanego, popytu na pracę, wynagrodzeń i uczestnictwa w działalności samorządowej. Uzupełnieniem jest graficzne przedstawienie zjawisk w postaci wykresów.
Czytaj dalej
Do góry