Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Śląski Ośrodek Badań Regionalnych

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Śląski Ośrodek Badań Regionalnych (OBR) jest specjalistycznym ośrodkiem działającym w strukturze organizacyjnej Urzędu Statystycznego w Katowicach, powołanym przez Prezesa GUS w celu prowadzenia badań i analiz w zakresie tematów istotnych z punktu widzenia problematyki regionu.

  1. Ośrodek inicjuje i prowadzi systematyczne analizy, przygotowuje publikacje i zbiorcze informacje o sytuacji społecznej, gospodarczej i środowiskowej w regionie, prowadzi badania i analizy w zakresie tematów istotnych z punktu widzenia problematyki regionu, udostępnia, rozpowszechnia i popularyzuje wyniki badań statystycznych, rozpoznaje zapotrzebowanie odbiorców na informacje statystyczne, odpowiada za działalność reklamowo-marketingową publikacji i opracowań statystycznych, współpracuje z organami administracji rządowej i jednostkami samorządu terytorialnego z obszaru województwa oraz mediami, prowadzi prace metodologiczne i analityczne oraz aktualizuje dane z zakresu wskaźników zrównoważonego rozwoju kraju we współpracy z właściwymi departamentami GUS.
  2. W skład Śląskiego Ośrodka Badań Regionalnych wchodzą:

        1)   Dział Analiz i Opracowań Statystycznych,

        2)   Dział Udostępniania Informacji,

        3)   Dział Poligrafii.

Do góry