Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
30
gru

Aktywność ekonomiczna ludności w województwie śląskim 2021 (III kwartał 2021)

Informacja została opracowana na podstawie uogólnionych wyników reprezentacyjnego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) za III kwartał 2021 roku, dotyczącego m.in. faktu wykonywania pracy, pozostawania osobą bezrobotną i bierną zawodowo. Zaprezentowano w niej wybrane dane o sytuacji na rynku pracy w podziale m.in. na płeć, miasto, wieś, grupy wiekowe i wykształcenie. Komentarz analityczny uzupełniono zestawieniami tabelarycznymi oraz prezentacją graficzną danych w formie wykresów.
Czytaj dalej
30
gru

Koniunktura gospodarcza w województwie śląskim - grudzień 2021 r.

Informacja dotycząca koniunktury gospodarczej w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu hurtowym i detalicznym, informacji i komunikacji, transporcie i gospodarce magazynowej oraz działalności związanej z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi na podstawie opinii formułowanych przez podmioty gospodarcze z terenu województwa śląskiego.
Czytaj dalej
30
gru

Rocznik Statystyczny Województwa Śląskiego 2021

Publikacja dostarcza informacji o poziomie i jakości życia społeczeństwa, uwarunkowaniach gospodarczych oraz środowisku województwa śląskiego. Dane zgrupowano w 21 działach tematycznych. Tablice statystyczne wzbogacono mapami i wykresami. Dzięki wizualizacji zjawisk publikacja ma charakter poglądowy, zachowując przy tym swoją funkcję informacyjno-poznawczą. W bieżącym wydaniu Rocznika zaprezentowano wstępne wyniki Powszechnego Spisu Rolnego 2020. W publikacji przedstawiono także wyniki reprezentacyjnego badania struktury wynagrodzeń za październik 2020 r. oraz statystyki z zakresu kształcenia w szkołach branżowych II stopnia. W stosunku do ubiegłorocznej edycji zmieniono nazwę działu „Handel i gastronomia” na „Handel. Ceny”, do którego przeniesiono wykres dotyczący wskaźników cen towarów i usług konsumpcyjnych ze zlikwidowanego działu „Ceny”.
Czytaj dalej
Do góry