Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie śląskim w kwietniu 2017 r.

28.04.2017
Informacja dotycząca koniunktury gospodarczej w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu hurtowym i detalicznym, informacji i komunikacji, transporcie i gospodarce magazynowej oraz działalności związanej z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi na podstawie opinii formułowanych przez podmioty gospodarcze z terenu województwa śląskiego.
Czytaj dalej

Finał Olimpiady Statystycznej

25.04.2017
W dniu 19 kwietnia br. w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie odbył się finał Olimpiady Statystycznej. W ustnym etapie centralnym udział wzięło 30 finalistów z całej Polski. Zwycięzcą I Edycji Olimpiady Statystycznej została Pani Paulina Orłowicz - uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu. Miejsce 2. zajął Pan Mateusz Rasmus - uczeń VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy a miejsce 3. - Pan Michał Mglej - uczeń Technikum w Zespole Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej.
Czytaj dalej

Pracujący w województwie śląskim w 2016 r. (infografika)

24.04.2017
Infografika prezentuje podstawowe dane o pracujących w województwie śląskim w 2016 r.
Czytaj dalej

Publikacja Potencjał społeczno-gospodarczy regionu południowego Polski w 2015 r.

24.04.2017
Folder prezentuje, w skondensowanej formie graficzno-tabelarycznej, zestaw danych charakteryzujących sytuację społeczno-gospodarczą regionu południowego w latach 2012-2015. Region zaprezentowano również na tle kraju i pozostałych regionów. Ponadto opracowanie zawiera odniesienie do zestawu wskaźników realizacji celów strategicznych wskazanych w Strategii Rozwoju Polski Południowej do roku 2020.
Czytaj dalej

Światowy Dzień Ziemi (infografika)

14.04.2017
Infografika opracowana z okazji przypadającego 22 kwietnia Światowego Dnia Ziemi
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Bezrobocie w województwie śląskim w 2016 r.

12.04.2017
Opracowanie zawiera podstawowe informacje dotyczące bezrobocia rejestrowanego. Dane zaprezentowano w układzie podregionów, powiatów i gmin. Wybrane dane wojewódzkie przestawiono na tle kraju i innych województw.
Czytaj dalej

Seminarium ,,Nauka dla samorządu - wiedzieć, żeby działać"

11.04.2017
Dnia 4 kwietnia br. Pani Aurelia Hetmańska Dyrektor Urzędu Statystycznego w Katowicach, na zaproszenie JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - prof. zw. dr hab. Andrzeja Kowalczyka, uczestniczyła w seminarium pt. "Nauka dla samorządu - wiedzieć, żeby działać" inaugurującym powstanie Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych (OPMiM). Seminarium rozpoczęło się podpisaniem uroczystego porozumienia z instytucjami partnerskimi przystępującymi do Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych. W trakcie spotkania przedstawiona została organizacja, struktura i cele działania, jak również potencjał badawczy OPMiM oraz wyniki pierwszych badań. Po zakończeniu seminarium odbył się warsztat dyskusyjny dla pracowników samorządowych odpowiedzialnych za rozwój miast z udziałem koordynatorów zespołów badawczych OPMiM. Celem warsztatu była pogłębiona analiza przedstawionych wyników badań, wniosków, rekomendacji oraz możliwości podjęcia wspólnych działań z OPMiM.
Czytaj dalej

Podmioty gospodarki narodowej w województwie śląskim w 2016 r. (infografika)

07.04.2017
Infografika prezentuje podstawowe dane z zakresu podmioty gospodarki narodowej w województwie śląskim w 2016 r.
Czytaj dalej

Szkolenie z Aplikacji Wskaźniki Zrównoważonego Rozwoju

06.04.2017
W ramach działań promocyjnych w dniach 21-22 marca br. w Urzędzie Statystycznym w Katowicach przeprowadzono szkolenia z zakresu tematycznego i sposobów prezentacji danych w Aplikacji Wskaźniki Zrównoważonego Rozwoju pt. ,,Monitorowanie zrównoważonego rozwoju - zasoby informacyjne, funkcjonalności i możliwości wykorzystania Aplikacji Wskaźniki Zrównoważonego Rozwoju".
Czytaj dalej
1    46  47  48  49  50  51  52  53  54    57
Do góry