Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Europejski Dzień Statystyki (infografika)

13.10.2017
Infografika prezentuje wybrane dane dla województwa śląskiego oraz Polski na tle Unii Europejskiej w 2016 r.
Czytaj dalej

Targi Biznes Expo

11.10.2017
Zapraszamy na Targi Biznes Expo, które odbędą się w dniach 18-20 października br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, w ramach VII Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
Czytaj dalej

Dzień Edukacji Narodowej (infografika)

10.10.2017
Infografika prezentuje dane dotyczące nauczycieli w województwie śląskim w 2016 r.
Czytaj dalej

Publikacja Produkt krajowy brutto - Rachunki regionalne w 2015 roku

29.09.2017
Podstawowe kategorie rachunków narodowych w przekroju terytorialnym. Wybrane elementy rachunku produkcji i rachunku tworzenia dochodów. Dochody pierwotne i dochody do dyspozycji w sektorze gospodarstw domowych. Dynamika produktu krajowego brutto w ujęciu realnym. Dane o nakładach brutto na środki trwałe i pracujących w gospodarce narodowej według rodzajów działalności oraz ludności w podziale na ekonomiczne grupy wieku. Charakterystyka terytorialnego zróżnicowania wybranych kategorii makroekonomicznych – produktu krajowego brutto, wartości dodanej brutto, dochodów do dyspozycji gospodarstw domowych. Uwagi metodyczne. Podstawowe pojęcia.
Czytaj dalej

Publikacja Aktywność ekonomiczna ludności w województwie śląskim w II kwartale 2017 r.

29.09.2017
Publikacja została opracowana na podstawie uogólnionych wyników reprezentacyjnego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL), przeprowadzonego w II kwartale 2017 r. Przedmiotem badania jest ocena sytuacji w zakresie aktywności ekonomicznej ludności, tzn. fakt wykonywania pracy, pozostawania bezrobotnym lub biernym zawodowo w badanym tygodniu. Publikacja składa się z części analitycznej i tabelarycznej oraz opisu podstawowych definicji i pojęć. Komentarz analityczny wzbogacono prezentacją graficzną danych w formie wykresów.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie śląskim we wrześniu 2017 r.

29.09.2017
Informacja dotycząca koniunktury gospodarczej w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu hurtowym i detalicznym, informacji i komunikacji, transporcie i gospodarce magazynowej oraz działalności związanej z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi na podstawie opinii formułowanych przez podmioty gospodarcze z terenu województwa śląskiego.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa śląskiego - sierpień 2017

28.09.2017
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie województwa śląskiego m.in. z zakresu: rynku pracy, podmiotów zarejestrowanych w rejestrze REGON, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, mieszkań, handlu cen. Całość poprzedzają zestawione podstawowe tendencje. Uzupełnienie stanowi graficzna postać prezentacji w postaci map i wykresów.
Czytaj dalej

Światowy Dzień Turystyki (infografika)

21.09.2017
Światowy Dzień Turystyki - województwo śląskie w 2016 roku
Czytaj dalej
1    41  42  43  44  45  46  47  48  49    57
Do góry