Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa śląskiego - maj 2014

30.06.2014
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie województwa śląskiego m.in. z zakresu: rynku pracy, podmiotów zarejestrowanych w rejestrze REGON, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, mieszkań, handlu cen. Całość poprzedzają zestawione podstawowe tendencje. Uzupełnienie stanowi graficzna postać prezentacji w postaci map i wykresów.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Kobiety w województwie śląskim w 2013 r.

16.06.2014
Opracowanie zawiera informacje statystyczne dotyczące udziału i miejsca kobiet w życiu społeczno-gospodarczym województwa śląskiego. Właściwą analizę poprzedza zestawienie ważniejszych definicji i pojęć z zakresu demografii, aktywności ekonomicznej według BAEL, bezrobocia rejestrowanego, popytu na pracę, wynagrodzeń i uczestnictwa w działalności samorządowej. Uzupełnieniem jest graficzne przedstawienie zjawisk w postaci wykresów.
Czytaj dalej

Publikacja Śląskie w liczbach 2014

30.05.2014
Folder „Śląskie w liczbach” prezentuje w formie graficzno-tabelarycznej bogaty zestaw danych statystycznych charakteryzujących sytuację społeczno-gospodarczą województwa w latach 2011-2013. Wybrane przekroje tematyczne zaprezentowano na poziomie podregionów oraz na tle kraju i innych województw. Po raz pierwszy wydawnictwo wzbogacone zostało danymi dla stolicy regionu, które ukazują Katowice także na tle województwa śląskiego oraz pozostałych miast wojewódzkich.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Biuletyn statystyczny województwa śląskiego I kwartał 2014

30.05.2014
Podstawowe wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa śląskiego m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego.
Czytaj dalej

Publikacja Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa śląskiego w 2013 r.

15.05.2014
Opracowanie przygotowane w formie raportu zawiera informacje z zakresu m.in. procesów demograficznych, rynku pracy, wynagrodzeń, cen, świadczeń społecznych, budownictwa mieszkaniowego, produkcji sprzedanej przemysłu i budownictwa, wyników finansowych przedsiębiorstw niefinansowych. Informacje prezentowane są w 14 obszarach tematycznych. Każdy rozdział zawiera syntetyczny komentarz analityczny ilustrowany wykresami i zestawieniami tabelarycznymi w poszerzonej retrospekcji czasowej 2010-2013. Całość poprzedzają uwagi ogólne zawierające informacje dotyczące metodologii prezentowanych danych oraz objaśnienia znaków umownych i ważniejsze skróty. Sposób prezentacji danych pozwala na analizę poziomu zróżnicowania podstawowych wskaźników krajowych i wojewódzkich.
Czytaj dalej

Publikacja NSP 2011 – Gospodarstwa domowe i rodziny w województwie śląskim. Charakterystyka demograficzna

15.04.2014
Opracowanie zawiera dane o liczbie i strukturze gospodarstw domowych według ich wielkości, składu rodzinnego i grup pokoleniowych oraz informacje o liczbie i typach rodzin, liczbie dzieci, w tym w wieku do lat 24 na utrzymaniu, przygotowane w oparciu o wyniki NSP 2011. Wyniki spisu w odniesieniu do gospodarstw domowych zostały wyprowadzone poprzez uogólnienie danych zebranych w badaniu reprezentacyjnym na próbie obejmującej 20% wylosowanych mieszkań w skali kraju. W celu zobrazowania zmian zachodzących w okresie międzyspisowym podstawowe informacje zaprezentowane zostały na tle wyników NSP 2002.
Czytaj dalej

Publikacja NSP 2011 – Ludność i gospodarstwa domowe w województwie śląskim. Stan i struktura społeczno-ekonomiczna

15.04.2014
Opracowanie zawiera szczegółową charakterystykę ludności oraz gospodarstw domowych według źródeł utrzymania, w powiązaniu z cechami demograficznymi i społeczno-ekonomicznymi, z uwzględnieniem osób niepełnosprawnych i gospodarstw domowych z osobami niepełnosprawnymi, w oparciu o wyniki NSP 2011. Należy podkreślić, że udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące niepełnosprawności odbywało się na zasadzie dobrowolności. Dane z tego obszaru zostały wyprowadzone poprzez uogólnienie danych zebranych w 20% próbie (w skali kraju) osób mieszkających lub przebywających w wylosowanych mieszkaniach. W celu zobrazowania zmian zachodzących w okresie międzyspisowym podstawowe informacje przedstawione zostały na tle wyników NSP 2002.
Czytaj dalej
1    99  100  101  102  103  104  105  106  107    107
Do góry