Menu
Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa śląskiego - maj 2014
30.06.2014
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie województwa śląskiego m.in. z zakresu: rynku pracy, podmiotów zarejestrowanych w rejestrze REGON, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, mieszkań, handlu cen. Całość poprzedzają zestawione podstawowe tendencje. Uzupełnienie stanowi graficzna postać prezentacji w postaci map i wykresów.
Czytaj dalej
Kobiety w województwie śląskim w 2013 r.
16.06.2014
Opracowanie zawiera informacje statystyczne dotyczące udziału i miejsca kobiet w życiu społeczno-gospodarczym województwa śląskiego. Właściwą analizę poprzedza zestawienie ważniejszych definicji i pojęć z zakresu demografii, aktywności ekonomicznej według BAEL, bezrobocia rejestrowanego, popytu na pracę, wynagrodzeń i uczestnictwa w działalności samorządowej. Uzupełnieniem jest graficzne przedstawienie zjawisk w postaci wykresów.
Czytaj dalej
Śląskie w liczbach 2014
30.05.2014
Folder „Śląskie w liczbach” prezentuje w formie graficzno-tabelarycznej bogaty zestaw danych statystycznych charakteryzujących sytuację społeczno-gospodarczą województwa w latach 2011-2013. Wybrane przekroje tematyczne zaprezentowano na poziomie podregionów oraz na tle kraju i innych województw. Po raz pierwszy wydawnictwo wzbogacone zostało danymi dla stolicy regionu, które ukazują Katowice także na tle województwa śląskiego oraz pozostałych miast wojewódzkich.
Czytaj dalej
Biuletyn statystyczny województwa śląskiego I kwartał 2014
30.05.2014
Podstawowe wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa śląskiego m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego.
Czytaj dalej
Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa śląskiego w 2013 r.
15.05.2014
Opracowanie przygotowane w formie raportu zawiera informacje z zakresu m.in. procesów demograficznych, rynku pracy, wynagrodzeń, cen, świadczeń społecznych, budownictwa mieszkaniowego, produkcji sprzedanej przemysłu i budownictwa, wyników finansowych przedsiębiorstw niefinansowych. Informacje prezentowane są w 14 obszarach tematycznych. Każdy rozdział zawiera syntetyczny komentarz analityczny ilustrowany wykresami i zestawieniami tabelarycznymi w poszerzonej retrospekcji czasowej 2010-2013. Całość poprzedzają uwagi ogólne zawierające informacje dotyczące metodologii prezentowanych danych oraz objaśnienia znaków umownych i ważniejsze skróty. Sposób prezentacji danych pozwala na analizę poziomu zróżnicowania podstawowych wskaźników krajowych i wojewódzkich.
Czytaj dalej
NSP 2011 – Gospodarstwa domowe i rodziny w województwie śląskim. Charakterystyka demograficzna
15.04.2014
Opracowanie zawiera dane o liczbie i strukturze gospodarstw domowych według ich wielkości, składu rodzinnego i grup pokoleniowych oraz informacje o liczbie i typach rodzin, liczbie dzieci, w tym w wieku do lat 24 na utrzymaniu, przygotowane w oparciu o wyniki NSP 2011. Wyniki spisu w odniesieniu do gospodarstw domowych zostały wyprowadzone poprzez uogólnienie danych zebranych w badaniu reprezentacyjnym na próbie obejmującej 20% wylosowanych mieszkań w skali kraju. W celu zobrazowania zmian zachodzących w okresie międzyspisowym podstawowe informacje zaprezentowane zostały na tle wyników NSP 2002.
Czytaj dalej
NSP 2011 – Ludność i gospodarstwa domowe w województwie śląskim. Stan i struktura społeczno-ekonomiczna
15.04.2014
Opracowanie zawiera szczegółową charakterystykę ludności oraz gospodarstw domowych według źródeł utrzymania, w powiązaniu z cechami demograficznymi i społeczno-ekonomicznymi, z uwzględnieniem osób niepełnosprawnych i gospodarstw domowych z osobami niepełnosprawnymi, w oparciu o wyniki NSP 2011. Należy podkreślić, że udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące niepełnosprawności odbywało się na zasadzie dobrowolności. Dane z tego obszaru zostały wyprowadzone poprzez uogólnienie danych zebranych w 20% próbie (w skali kraju) osób mieszkających lub przebywających w wylosowanych mieszkaniach. W celu zobrazowania zmian zachodzących w okresie międzyspisowym podstawowe informacje przedstawione zostały na tle wyników NSP 2002.
Czytaj dalej