Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Publikacja Raport o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa śląskiego w 2013 r.

15.05.2014
Opracowanie przygotowane w formie raportu zawiera informacje z zakresu m.in. procesów demograficznych, rynku pracy, wynagrodzeń, cen, świadczeń społecznych, budownictwa mieszkaniowego, produkcji sprzedanej przemysłu i budownictwa, wyników finansowych przedsiębiorstw niefinansowych. Informacje prezentowane są w 14 obszarach tematycznych. Każdy rozdział zawiera syntetyczny komentarz analityczny ilustrowany wykresami i zestawieniami tabelarycznymi w poszerzonej retrospekcji czasowej 2010-2013. Całość poprzedzają uwagi ogólne zawierające informacje dotyczące metodologii prezentowanych danych oraz objaśnienia znaków umownych i ważniejsze skróty. Sposób prezentacji danych pozwala na analizę poziomu zróżnicowania podstawowych wskaźników krajowych i wojewódzkich.
Czytaj dalej

Publikacja NSP 2011 – Gospodarstwa domowe i rodziny w województwie śląskim. Charakterystyka demograficzna

15.04.2014
Opracowanie zawiera dane o liczbie i strukturze gospodarstw domowych według ich wielkości, składu rodzinnego i grup pokoleniowych oraz informacje o liczbie i typach rodzin, liczbie dzieci, w tym w wieku do lat 24 na utrzymaniu, przygotowane w oparciu o wyniki NSP 2011. Wyniki spisu w odniesieniu do gospodarstw domowych zostały wyprowadzone poprzez uogólnienie danych zebranych w badaniu reprezentacyjnym na próbie obejmującej 20% wylosowanych mieszkań w skali kraju. W celu zobrazowania zmian zachodzących w okresie międzyspisowym podstawowe informacje zaprezentowane zostały na tle wyników NSP 2002.
Czytaj dalej

Publikacja NSP 2011 – Ludność i gospodarstwa domowe w województwie śląskim. Stan i struktura społeczno-ekonomiczna

15.04.2014
Opracowanie zawiera szczegółową charakterystykę ludności oraz gospodarstw domowych według źródeł utrzymania, w powiązaniu z cechami demograficznymi i społeczno-ekonomicznymi, z uwzględnieniem osób niepełnosprawnych i gospodarstw domowych z osobami niepełnosprawnymi, w oparciu o wyniki NSP 2011. Należy podkreślić, że udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące niepełnosprawności odbywało się na zasadzie dobrowolności. Dane z tego obszaru zostały wyprowadzone poprzez uogólnienie danych zebranych w 20% próbie (w skali kraju) osób mieszkających lub przebywających w wylosowanych mieszkaniach. W celu zobrazowania zmian zachodzących w okresie międzyspisowym podstawowe informacje przedstawione zostały na tle wyników NSP 2002.
Czytaj dalej
1    89  90  91  92  93  94  95  96  97 
Do góry