Menu
Aktywność ekonomiczna ludności w województwie śląskim w III kwartale 2017 r.
27.12.2017
Publikacja została opracowana na podstawie uogólnionych wyników reprezentacyjnego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL), przeprowadzonego w III kwartale 2017 r. Przedmiotem badania jest ocena sytuacji w zakresie aktywności ekonomicznej ludności, tzn. fakt wykonywania pracy, pozostawania bezrobotnym lub biernym zawodowo w badanym tygodniu. Publikacja składa się z części analitycznej i tabelarycznej oraz opisu podstawowych definicji i pojęć. Komentarz analityczny wzbogacono prezentacją graficzną danych w formie wykresów.
Czytaj dalej
Województwo Śląskie 2017 – Podregiony, Powiaty, Gminy
22.12.2017
Publikacja zawiera obszerny zestaw danych statystycznych charakteryzujących poziom życia społeczeństwa i stan gospodarki województwa śląskiego w układzie jednostek podziału terytorialnego. Stanowi uzupełnienie „Rocznika Statystycznego Województwa Śląskiego 2017”. Dane statystyczne o podregionach, powiatach i gminach zaprezentowano w 16 działach tematycznych poprzedzonych uwagami ogólnymi. Publikację rozpoczynają: tablica przeglądowa prezentująca ogólną charakterystykę województwa w latach 2000, 2005, 2010, 2012–2016 oraz tablica zawierająca wybrane kategorie charakteryzujące zróżnicowanie zjawisk społeczno – gospodarczych w latach 2005 i 2016 według podregionów i powiatów. Całość opracowania wzbogacono ilustracją graficzną w postaci map i wykresów.
Czytaj dalej
Nakłady inwestycyjne i środki trwałe w województwie śląskim w 2016 r.
18.12.2017
Opracowanie zawiera zbiór podstawowych informacji statystycznych o działalności inwestycyjnej i wartości brutto środków trwałych w województwie śląskim w 2016 r., zaprezentowanych zarówno w skali całej gospodarki narodowej, jak i przedsiębiorstw o liczbie pracujących powyżej 9 osób.
Czytaj dalej
Produkt krajowy brutto w województwie śląskim w 2015 r.
11.12.2017
Opracowanie zawiera analizę zmian w strukturze gospodarki województwa śląskiego w latach
2010-2015 dokonaną na podstawie charakterystyki zróżnicowania wybranych kategorii makroekonomicznych – produktu krajowego brutto, wartości dodanej brutto, dochodów do dyspozycji brutto gospodarstw domowych w przekroju podregionów.
Czytaj dalej
Biuletyn statystyczny województwa śląskiego III kwartał 2017
30.11.2017
Podstawowe wskaźniki charakteryzujące sytuację społeczno-gospodarczą województwa śląskiego m.in. z zakresu rynku pracy i wynagrodzeń, cen, finansów, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, handlu i bezpieczeństwa publicznego.
Czytaj dalej
Koniunktura gospodarcza w województwie śląskim w listopadzie 2017 r.
30.11.2017
Informacja dotycząca koniunktury gospodarczej w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu hurtowym i detalicznym, informacji i komunikacji, transporcie i gospodarce magazynowej oraz działalności związanej z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi na podstawie opinii formułowanych przez podmioty gospodarcze z terenu województwa śląskiego.
Czytaj dalej
Ochrona środowiska w województwie śląskim w latach 2014-2016
29.11.2017
Publikacja zawiera charakterystykę: środowiska naturalnego (powierzchni ziemi, wód, powietrza, środowiska leśnego, przyrody), czynników zagrożeń (emisji zanieczyszczeń powietrza, ścieków, odpadów) oraz ekonomicznych aspektów ochrony środowiska. Składa się z części analitycznej i tabelarycznej poprzedzonej uwagami ogólnymi opisującymi zakres i źródła danych. W obydwu częściach przyjęto układ działów tematycznych. Materiał statystyczny przedstawiony w formie tabelarycznej uzupełniono uwagami metodycznymi zawierającymi informacje w zakresie zasad i metod grupowania danych oraz objaśnienia stosowanych pojęć i definicji. Całość wzbogacono graficzną ilustracją danych w formie map i wykresów.
Czytaj dalej
Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa śląskiego - październik 2017
29.11.2017
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie województwa śląskiego m.in. z zakresu: rynku pracy, podmiotów zarejestrowanych w rejestrze REGON, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, mieszkań, handlu cen. Całość poprzedzają zestawione podstawowe tendencje. Uzupełnienie stanowi graficzna postać prezentacji w postaci map i wykresów.
Czytaj dalej