Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Wydarzenia

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

OFICJALNE OTWARCIE INFORMATORIUM STATYSTYCZNEGO

W dniu 4 lutego 2015 r. w Urzędzie Statystycznym w Katowicach odbyło się oficjalne otwarcie Informatorium Statystycznego zmodernizowanego w ramach projektu System Informacyjny Statystyki Publicznej - 2.
W uroczystości wzięła udział Pani Grażyna Marciniak - Wiceprezes GUS, kierownictwo Urzędu, a także przedstawiciele lokalnego samorządu, administracji państwowej, środowisk naukowych oraz instytucji kultury i samorządu gospodarczego.
Spotkanie rozpoczęła Pani Aurelia Hetmańska – Dyrektor Urzędu Statystycznego w Katowicach, następnie głos zabrała Pani Grażyna Marciniak - Wiceprezes GUS, która pogratulowała wdrożenia w Urzędzie nowych, funkcjonalnych rozwiązań.
W dalszej części spotkania Pani Ilona Żurek – kierownik Śląskiego Ośrodka Badań Regionalnych przedstawiła główne założenia, będące podstawą przeprowadzonej modernizacji Informatorium, zmierzającej do jak najlepszego zaspokojenia potrzeb użytkowników danych statystycznych i zapewnienia wysokiej jakości usług świadczonych w odpowiednio dostosowanych warunkach. W wyniku zrealizowanej inwestycji, odbiorcom zewnętrznym zapewniono dostęp do zasobów publikacyjnych w formie papierowej na miejscu w czytelni, jak również usprawniono dostęp do zasobów elektronicznych poprzez wydzielenie komputerowych stanowisk pracy dla klientów oraz możliwość korzystania z sieci WI-FI. W strefie obsługi klienta zapewnione zostały warunki do prowadzenia zajęć  z zakresu edukacji statystycznej z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu multimedialnego oraz konferencji i spotkań z partnerami współpracującymi z Urzędem. Jednocześnie zniesione zostały bariery architektoniczne z myślą o osobach z ograniczeniami ruchowymi.
Informacje dotyczące głównych zadań Informatorium, jego funkcjonalności i infrastruktury omówiła Pani Edyta Jasiota – pracownik Śląskiego Ośrodka Badań Regionalnych. Wystąpienie zakończone zostało pokazem fotografii dokumentujących proces modernizacji Informatorium Statystycznego.
Ostatnim punktem spotkania było zwiedzanie przez zaproszonych gości strefy obsługi klientów Informatorium i zapoznanie się z wdrożonymi w wyniku przeprowadzonej modernizacji rozwiązaniami.
 WIZYTA WŁADZ SAMORZĄDOWYCH WOJEWÓDZTWA

W dniu 20 listopada 2014 r. w Urzędzie Statystycznym w Katowicach miała miejsce wizyta Marszałka Województwa Śląskiego Pana Mirosława Sekuły oraz Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego Pana Andrzeja Gościniaka. W nawiązaniu do zakończenia kadencji Sejmiku Województwa Śląskiego, na ręce Pani Dyrektor Aurelii Hetmańskiej przekazane zostały podziękowania za okres 4-letniej współpracy w zakresie przygotowania materiałów i opracowań statystycznych o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa, stanowiących wsparcie procesów decyzyjnych w regionie.
W trakcie spotkania gościom zaprezentowane zostały pomieszczenia Informatorium Urzędu, zmodernizowane i doposażone w ramach projektu System Informacyjny Statystyki Publicznej-2 (SISP-2).


 

Do góry