Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Powszechny Spis Rolny 2020. Charakterystyka gospodarstw rolnych w województwie śląskim w 2020 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.11.2022

Urząd Statystyczny w Katowicach przekazuje Państwu wyniki Powszechnego Spisu Rolnego 2020, przeprowadzonego w okresie od 1 września do 30 listopada 2020 roku.

Publikacja zawiera uwagi metodologiczne, część analityczną oraz tabelaryczną. W uwagach metodologicznych omówiono podstawowe zasady, definicje i pojęcia obowiązujące w spisie. Publikacja obejmuje analizę informacji wynikowych pochodzących z PSR 2020 według siedziby użytkownika gospodarstwa rolnego w przekroju wojewódzkim i powiatowym. Dodatkowo w rozdziale 10. przedstawiono analizę zagadnień w przekrojach gminnych według siedziby gospodarstwa rolnego. Podstawowe dane zostały porównane z wynikami PSR 2010.

Część tabelaryczna, prezentująca dane dotyczące gospodarstw rolnych według siedziby użytkownika (w przekroju wojewódzkim oraz powiatowym), udostępniona jest na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Katowicach.
Szczegółowe informacje wynikowe z zakresu PSR, w tym dane dla gmin według siedziby gospodarstwa rolnego, dostępne są w Banku Danych Lokalnych pod adresem https://bdl.stat.gov.pl w kategorii: Powszechne Spisy Rolne.

Do góry