Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Rocznik Statystyczny Województwa Śląskiego 2022

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Data publikacji: 30.12.2022
Częstotliwość wydania: Roczna

Publikacja dostarcza informacji o poziomie i jakości życia społeczeństwa, uwarunkowaniach gospodarczych oraz środowisku województwa śląskiego. Dane zgrupowano w 21 działach tematycznych. Dodatkowo w formie aneksu zamieszczono informacje na temat Delimitacji Obszarów Wiejskich (DOW) w województwie śląskim. Tablice statystyczne wzbogacono mapami i wykresami. Dzięki wizualizacji zjawisk publikacja ma charakter poglądowy, zachowując przy tym swoją funkcję informacyjno-poznawczą.

W bieżącym roku zostały zaprezentowane wstępne wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 dotyczące stanu i struktury ludności oraz zasobów mieszkaniowych. Po raz pierwszy opublikowano informacje o nakładach pracy w gospodarstwach rolnych opracowane na podstawie wyników Powszechnego Spisu Rolnego 2020. W stosunku do ubiegłorocznej edycji zmienił się zakres niektórych danych, w tym informacji pochodzących z Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, opracowanych z zastosowaniem zmienionych w 2021 r. zasad wyznaczania kategorii osób na rynku pracy. W tym samym roku w badaniach dotyczących rolnictwa wprowadzono zmiany metodologiczne, w wyniku których dane prezentuje się bez podziału na formy własności.

 

Do góry