Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Pozostali odbiorcy

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

WYKŁADY

1. Długość życia mieszkańców województwa śląskiego w świetle danych statystycznych

Wykład przeznaczony jest dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Termin: w ciągu roku
Czas:  2 h
Miejsce:  siedziba uczelni
Forma: wykłady
Zakres tematyczny: ​Głównym celem wykładu jest zapoznanie słuchaczy z sytuacją demograficzną województwa śląskiego i trendami rozwoju populacji. Podczas wykładu przedstawiony będzie: zarys struktury demograficznej mieszkańców województwa śląskiego, zmiany zachodzące w strukturze demograficznej oraz ich konsekwencje, przewidywane zmiany w przebiegu procesów demograficznych na podstawie prognozy demograficznej dla województwa śląskiego.

WARSZTATY

1. Bank Danych Lokalnych jako uporządkowany zbiór informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej oraz stanie środowiska

Termin: na bieżąco w dostosowaniu do potrzeb
Czas:  5 h
Miejsce:  siedziba US Katowice
Forma: warsztaty
Zakres tematyczny: ​Głównym celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z zasobami i funkcjonalnością Banku Danych Lokalnych. Podczas warsztatów przedstawione zostaną: podstawowe informacje na temat Banku Danych Lokalnych, przekrój informacji znajdujących się w Banku Danych Lokalnych, funkcjonalności Banku Danych Lokalnych oraz zawarte w nim metadane, pokaz generowania zestawień z danymi, ćwiczenie umiejętności samodzielnego generowania zestawień z danymi.

Zgłoszenia proszę kierować do pracownika Śląskiego Ośrodka Badań Regionalnych Urzędu Statystycznego w Katowicach:
Renata Włodarska , tel: 32 779 12 37, e-mail:


Do góry