Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Światowy Dzień Ziemi (infografika)

14.04.2017
Infografika opracowana z okazji przypadającego 22 kwietnia Światowego Dnia Ziemi
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Bezrobocie w województwie śląskim w 2016 r.

12.04.2017
Opracowanie zawiera podstawowe informacje dotyczące bezrobocia rejestrowanego. Dane zaprezentowano w układzie podregionów, powiatów i gmin. Wybrane dane wojewódzkie przestawiono na tle kraju i innych województw.
Czytaj dalej

Seminarium ,,Nauka dla samorządu - wiedzieć, żeby działać"

11.04.2017
Dnia 4 kwietnia br. Pani Aurelia Hetmańska Dyrektor Urzędu Statystycznego w Katowicach, na zaproszenie JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - prof. zw. dr hab. Andrzeja Kowalczyka, uczestniczyła w seminarium pt. "Nauka dla samorządu - wiedzieć, żeby działać" inaugurującym powstanie Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych (OPMiM). Seminarium rozpoczęło się podpisaniem uroczystego porozumienia z instytucjami partnerskimi przystępującymi do Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych. W trakcie spotkania przedstawiona została organizacja, struktura i cele działania, jak również potencjał badawczy OPMiM oraz wyniki pierwszych badań. Po zakończeniu seminarium odbył się warsztat dyskusyjny dla pracowników samorządowych odpowiedzialnych za rozwój miast z udziałem koordynatorów zespołów badawczych OPMiM. Celem warsztatu była pogłębiona analiza przedstawionych wyników badań, wniosków, rekomendacji oraz możliwości podjęcia wspólnych działań z OPMiM.
Czytaj dalej

Podmioty gospodarki narodowej w województwie śląskim w 2016 r. (infografika)

07.04.2017
Infografika prezentuje podstawowe dane z zakresu podmioty gospodarki narodowej w województwie śląskim w 2016 r.
Czytaj dalej

Szkolenie z Aplikacji Wskaźniki Zrównoważonego Rozwoju

06.04.2017
W ramach działań promocyjnych w dniach 21-22 marca br. w Urzędzie Statystycznym w Katowicach przeprowadzono szkolenia z zakresu tematycznego i sposobów prezentacji danych w Aplikacji Wskaźniki Zrównoważonego Rozwoju pt. ,,Monitorowanie zrównoważonego rozwoju - zasoby informacyjne, funkcjonalności i możliwości wykorzystania Aplikacji Wskaźniki Zrównoważonego Rozwoju".
Czytaj dalej

Ochrona zdrowia w województwie śląskim w 2015 r. (infografika)

04.04.2017
Infografika opracowana z okazji przypadającego 7 kwietnia Światowego Dnia Zdrowia
Czytaj dalej

Ogólnopolski Dzień Walki z Bezrobociem (infografika)

04.04.2017
Infografika opracowana z okazji przypadającego 11 kwietnia Ogólnopolskiego Dnia Walki z Bezrobociem
Czytaj dalej

Olimpiada Statystyczna – część pisemna etapu centralnego

03.04.2017
W dniu 29 marca br. w siedzibie Urzędu Statystycznego w Katowicach odbył się etap pisemny zawodów centralnych Olimpiady Statystycznej. Wzięli w nim udział zwycięzcy zawodów okręgowych, które miały miejsce 13 stycznia br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Do rywalizacji stanęło pięcioro uczniów, którzy podczas 45 minut, rozwiązując test on-line, walczyli o awans do finału i uzyskanie statusu finalisty. Do ścisłego grona 30 finalistów zawodów centralnych (etap ustny), które odbędą się 19 kwietnia br. w Głównym Urzędzie Statystycznym w Warszawie zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Czytaj dalej

Uczestnictwo mieszkańców Polski (rezydentów) w podróżach 01-20.04.2017 r.

31.03.2017
Uprzejmie informujemy, że w dniach od 1 do 20 kwietnia 2017 r. na terenie całego kraju w wylosowanych mieszkaniach zostanie przeprowadzone badanie reprezentacyjne dotyczące uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach. Celem tego badania jest zebranie danych o krajowych i zagranicznych wyjazdach członków gospodarstw domowych w I kwartale 2017 roku. Badanie dostarczy kompleksowej wiedzy o skali uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach, rodzajach wykorzystywanych usług turystycznych, poziomie wydatków związanych z podróżami.
Czytaj dalej

Publikacja Aktywność ekonomiczna ludności w województwie śląskim w IV kwartale 2016 r.

31.03.2017
Publikacja została opracowana na podstawie uogólnionych wyników reprezentacyjnego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL), przeprowadzonego w IV kwartale 2016 r. Przedmiotem badania jest ocena sytuacji w zakresie aktywności ekonomicznej ludności, tzn. fakt wykonywania pracy, pozostawania bezrobotnym lub biernym zawodowo w badanym tygodniu. Publikacja składa się z części analitycznej i tabelarycznej oraz opisu podstawowych definicji i pojęć. Komentarz analityczny wzbogacono prezentacją graficzną danych w formie wykresów.
Czytaj dalej
1    25  26  27  28  29  30  31  32  33    52
Do góry