Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Informacja sygnalna Aktywność ekonomiczna ludności w województwie śląskim w IV kwartale 2018 r.

29.03.2019
Informacja została opracowana na podstawie uogólnionych wyników reprezentacyjnego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) za IV kwartał 2018 roku, dotyczącego m.in. faktu wykonywania pracy, pozostawania osobą bezrobotną i bierną zawodowo. Zaprezentowano w niej wybrane dane o sytuacji na rynku pracy w podziale m.in. na płeć, miasto, wieś, grupy wiekowe i wykształcenie. Komentarz analityczny uzupełniono zestawieniami tabelarycznymi oraz prezentacją graficzną danych w formie wykresów.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie śląskim w marcu 2019 r.

29.03.2019
Informacja dotycząca koniunktury gospodarczej w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu hurtowym i detalicznym, informacji i komunikacji, transporcie i gospodarce magazynowej oraz działalności związanej z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi na podstawie opinii formułowanych przez podmioty gospodarcze z terenu województwa śląskiego.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa śląskiego w lutym 2019 r.

28.03.2019
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie województwa śląskiego m.in. z zakresu: rynku pracy, podmiotów zarejestrowanych w rejestrze REGON, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, mieszkań, handlu, cen. Całość poprzedzają zestawione podstawowe tendencje. Uzupełnienie stanowi graficzna postać prezentacji w postaci map i wykresów.
Czytaj dalej

Finał Olimpiady Statystycznej

19.03.2019
W dniu 13 marca 2019 r. w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie odbył się finał III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej. W ustnym etapie udział wzięło 30 uczniów z całej Polski. Zwycięzcą III edycji Olimpiady Statystycznej został Piotr Tyburski z Zespołu Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Liceum Akademickiego w Toruniu, 2. miejsce zajął Michał Mglej z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej, a 3. miejsce - Patryk Chmielecki z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba Technikum nr 4 w Tczewie.
Czytaj dalej
1    8  9  10  11  12  13  14  15  16    22
Do góry