Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Wybierz przedział: Najnowsze dwa miesiące pół roku rok 2 lata lub zakres od: do:

Publikacja Zmiany strukturalne grup podmiotów gospodarki narodowej w rejestrze REGON w województwie śląskim w 2017 r.

30.03.2018
W opracowaniu przedstawiono zmiany struktury zarejestrowanych podmiotów z województwa śląskiego wpisanych do krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej REGON. Jednostki prezentowane są m.in. według sektorów własności, wybranych form prawnych, przewidywanej liczby zatrudnionych, sekcji i działów Polskiej Klasyfikacji Działalności 2007 (PKD 2007) oraz podregionów, powiatów i gmin.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa śląskiego w lutym 2018 r.

28.03.2018
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie województwa śląskiego m.in. z zakresu: rynku pracy, podmiotów zarejestrowanych w rejestrze REGON, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, mieszkań, handlu, cen. Całość poprzedzają zestawione podstawowe tendencje. Uzupełnienie stanowi graficzna postać prezentacji w postaci map i wykresów.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie śląskim w marcu 2018 r.

28.03.2018
Informacja dotycząca koniunktury gospodarczej w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu hurtowym i detalicznym, informacji i komunikacji, transporcie i gospodarce magazynowej oraz działalności związanej z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi na podstawie opinii formułowanych przez podmioty gospodarcze z terenu województwa śląskiego.
Czytaj dalej

Lasy w województwie śląskim (infografika)

14.03.2018
Infografika z okazji Światowego Dnia Lasu
Czytaj dalej

Dzień Otwarty 2018 - „Statystyka bliżej nas"

13.03.2018
Z okazji Dnia Statystyki Polskiej i 100-lecia powołania Głównego Urzędu Statystycznego w terminie 8 - 9 marca br. w Urzędzie Statystycznym w Katowicach odbyły się Dni Otwarte pod hasłem "Statystyka bliżej nas".
Czytaj dalej

Wybrane dane krótkookresowe o powiatach województwa śląskiego w styczniu 2018 r.

09.03.2018
Opracowanie zawiera graficzną prezentację danych o powiatach województwa śląskiego z zakresu bezrobocia rejestrowanego, budownictwa mieszkaniowego, podmiotów gospodarki narodowej oraz turystyki.
Czytaj dalej
Do góry