Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Przedłużenie stopnia alarmowego BRAVO

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
16.05.2022

Zgodnie z zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów  nr 132 z dnia 13 maja 2022 r. został przedłużony okres obowiązywania drugiego stopnia alarmowego BRAVO na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Przedłużony stopień alarmowy BRAVO obowiązuje od dnia 16 maja 2022 r. od godz. 000 do dnia 31 maja 2022 r. do godz. 2359.

Wprowadzenie drugiego stopnia BRAVO następuje w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, kiedy jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany. Jego wprowadzenie ma charakter ostrzeżenia.

W czasie całego okresu obowiązywania drugiego stopnia alarmowego organy administracji publicznej i służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo powinny wykonywać swoje zadania statutowe normalnie na niezmienionym bieżącym poziomie.
Mając na względzie powyższe zwracam się do wszystkich Państwa o zwracanie szczególnej uwagi na wszelkiego rodzaju zdarzenia w naszym otoczeniu. Należy zwracać uwagę na wszystkie podejrzanie zachowujące się osoby czy grupy osób, pojazdy pozostawione w miejscach do tego nie przeznaczonych czy też pozostawione bez opieki przedmioty.
Wszystkie zauważone wyżej wymienione zdarzenia należy zgłaszać do pełnomocnika informacji niejawnych - pana Marka Olejniczaka (e-mail: , tel. 32 77 91 260 lub LYNC).

Do góry