Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Przedłużenie stopnia alarmowego BRAVO

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
03.06.2024

„Zgodnie z zarządzeniem Prezesa Rady nr 57 z dnia 31 maja 2024 roku został przedłużony (!!!) okres obowiązywania drugiego stopnia alarmowego BRAVO na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Przedłużony stopień alarmowy BRAVO obowiązuje od dnia 1 czerwca 2024 r. od godz. 000 do dnia 31 sierpnia 2024 r. do godz. 2359.

Wprowadzenie drugiego stopnia BRAVO następuje w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, kiedy jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany. Jego wprowadzenie ma charakter ostrzeżenia.

W czasie całego okresu obowiązywania drugiego stopnia alarmowego organy administracji publicznej i służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo powinny wykonywać swoje zadania statutowe normalnie na niezmienionym bieżącym poziomie.
Mając na względzie powyższe zwracam się do wszystkich Państwa o zwracanie szczególnej uwagi na wszelkiego rodzaju zdarzenia w naszym otoczeniu. Należy zwracać uwagę na wszystkie podejrzanie zachowujące się osoby czy grupy osób, pojazdy pozostawione w miejscach do tego nie przeznaczonych czy też pozostawione bez opieki przedmioty.
Wszystkie zauważone wyżej wymienione zdarzenia należy zgłaszać do pełnomocnika informacji niejawnych - pana Marka Olejniczaka (e-mail: , tel. 32 77 91 260 lub LYNC).”.

Do góry