Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Kalendarium

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
10
lip

Kultura fizyczna w województwie śląskim w 2016 r.

Opracowanie zawiera podstawowe informacje dotyczące klubów i obiektów sportowych. Wybrane dane statystyczne zaprezentowano w układzie podregionów i powiatów.
Czytaj dalej
14
lip

Budownictwo mieszkaniowe w województwie śląskim w 2016 r.

Opracowanie prezentuje zestaw danych statystycznych dotyczących efektów rzeczowych budownictwa mieszkaniowego w województwie śląskim w 2016 r. (budynki i mieszkania oddane do użytkowania), wydanych pozwoleń na budowę i zgłoszeń z projektem budowlanym, a także mieszkań, których budowę rozpoczęto. Zawiera syntetyczny komentarz analityczny ilustrowany wykresami i zestawieniami tabelarycznymi.
Czytaj dalej
20
lip

Kompendium wiedzy o rachunkach regionalnych

Opracowanie jest zbiorem najważniejszych informacji na temat rachunków regionalnych, przeznaczonych dla szerokiego grona użytkowników danych z tego zakresu. Przedstawione zostały zarówno informacje merytoryczne dotyczące rachunków regionalnych – pojęcie regionu, jednostki i ich grupowania, transakcje, wycena, zakres zestawianych rachunków, wybrane kategorie makroekonomiczne, zasady ich zestawiania, metody regionalizacji oraz źródła danych, jak również inne informacje związane z rachunkami regionalnymi (system rachunków, zakres rachunków regionalnych w UE, podstawy prawne, dokumenty, podręczniki i klasyfikacje, bazy danych i publikacje oraz znaczenie i wykorzystanie danych z rachunków regionalnych). Zawarty w opracowaniu zasób wiedzy ułatwi użytkownikom korzystanie z informacji statystycznych dotyczących rachunków regionalnych, będzie przydatny w pozyskaniu poszukiwanych informacji oraz interpretacji danych z rachunków regionalnych.
Czytaj dalej
20
lip

Budownictwo mieszkaniowe w województwie śląskim w 2016 r. (infografika)

Infografika prezentuje podstawowe dane dotyczące efektów budownictwa mieszkaniowego w województwie śląskim w 2016 r.
Czytaj dalej
21
lip

Ludność, ruch naturalny i migracje w województwie śląskim w 2016 r.

Publikacja zawiera informacje o stanie i strukturze ludności, ruchu naturalnym oraz migracjach wewnętrznych i zagranicznych w 2016 r. Opracowanie składa się z uwag metodycznych, komentarza analitycznego, wykresów i map oraz części tabelarycznej.
Czytaj dalej
27
lip

Urodzenia w województwie śląskim w 2016 r. (infografika)

Infografika prezentuje urodzenia według kolejności urodzenia dziecka w województwie śląskim w 2016 r.
Czytaj dalej
28
lip

Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa śląskiego - czerwiec 2017

Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie województwa śląskiego m.in. z zakresu: rynku pracy, podmiotów zarejestrowanych w rejestrze REGON, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, mieszkań, handlu cen. Całość poprzedzają zestawione podstawowe tendencje. Uzupełnienie stanowi graficzna postać prezentacji w postaci map i wykresów.
Czytaj dalej
31
lip

Koniunktura gospodarcza w województwie śląskim w lipcu 2017 r.

Informacja dotycząca koniunktury gospodarczej w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu hurtowym i detalicznym, informacji i komunikacji, transporcie i gospodarce magazynowej oraz działalności związanej z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi na podstawie opinii formułowanych przez podmioty gospodarcze z terenu województwa śląskiego.
Czytaj dalej
Do góry