Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Wybierz przedział: Najnowsze dwa miesiące pół roku rok 2 lata lub zakres od: do:

Konsultacje społeczne dotyczące spisu powszechnego ludności i mieszkań 2021

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych dot. zakresu informacyjnego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Państwa opinie są dla nas niezwykle ważne i doceniamy, że poświęcili Państwo swój czas na wypełnienie ankiety. Uzyskane wyniki konsultacji zostaną szczegółowo rozważone w toku dalszych prac przygotowawczych do spisu. Jednocześnie informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem konsultacjami ankietę (link) pozostawiamy nadal aktywną. Wszystkie osoby zainteresowane tematyką spisu będą miały nadal możliwość wypełnienia ankiety http://konsultacje-spis-2021.stat.gov.pl.
Czytaj dalej

Aplikacja Wskaźniki Zrównoważonego Rozwoju

Zachęcamy do korzystania z Aplikacji Wskaźniki Zrównoważonego Rozwoju
Czytaj dalej

Dni Otwarte Urzędu Statystycznego w Katowicach pn. „Statystyka bliżej nas”

20.02.2017
W dniach 9-10 marca 2017 r. Urząd Statystyczny w Katowicach zaprasza na Dni Otwarte pn. „Statystyka bliżej nas”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wizyta w Informatorium Statystycznym oraz wystawa „Potencjał województwa śląskiego wczoraj i dziś w świetle publikacji statystycznych”. Aby wziąć udział w Dniach Otwartych należy do dnia 28 lutego 2017 r. dokonać rejestracji dzwoniąc w godzinach pracy Urzędu pod nr 32 77 91 237. Rejestracja zostanie potwierdzona przez pracownika Urzędu do dnia 3 marca 2017 r. Ze względów organizacyjnych o udziale w Dniach Otwartych decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zapraszamy!
Czytaj dalej

Konferencja pt. „Sytuacja demograficzna województwa śląskiego jako wyzwanie dla polityki społecznej i gospodarczej”

17.02.2017
W dniu 27 lutego 2017 roku w Sali Sejmu Śląskiego Rządowa Rada Ludnościowa we współpracy z Wojewodą Śląskim i Urzędem Statystycznym w Katowicach organizuje konferencję dotyczącą problemów demograficznych w województwie śląskim. Konferencja adresowana jest m.in. do: przedstawicieli ośrodków naukowych i instytutów badawczych, środowiska akademickiego oraz przedstawicieli lokalnej administracji rządowej i samorządu, pracowników resortu statystyki. Wydarzenie to pozwoli upowszechnić wiedzę na temat przebiegu procesów demograficznych zachodzących w regionie, prognoz ludności do roku 2050 oraz ich konsekwencji dla polityki rozwoju, ale będzie również pomocne dla organów władzy i lokalnego samorządu dla wytyczania kierunków działań i podejmowania wyzwań w prowadzonej polityce społecznej i gospodarczej. Konferencja jest jedną z cyklu konferencji w poszczególnych województwach, które objął Patronatem Honorowym Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Koniunktura gospodarcza w województwie śląskim w styczniu 2017 r.

31.01.2017
Informacja dotycząca koniunktury gospodarczej w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu hurtowym i detalicznym, informacji i komunikacji, transporcie i gospodarce magazynowej oraz działalności związanej z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi na podstawie opinii formułowanych przez podmioty gospodarcze z terenu województwa śląskiego.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Komunikat o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa śląskiego - grudzień 2016

30.01.2017
Opracowanie zawiera podstawowe informacje charakteryzujące procesy zachodzące na terenie województwa śląskiego m.in. z zakresu: rynku pracy, podmiotów zarejestrowanych w rejestrze REGON, rolnictwa, przemysłu, budownictwa, mieszkań, handlu cen. Całość poprzedzają zestawione podstawowe tendencje. Uzupełnienie stanowi graficzna postać prezentacji w postaci map i wykresów.
Czytaj dalej
1  2    
Do góry