Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
Wybierz przedział: Najnowsze dwa miesiące pół roku rok 2 lata lub zakres od: do:

Konsultacje społeczne dotyczące powszechnego spisu rolnego 2020

Szanowni Państwo, W 2020 roku odbędzie się kolejna edycja powszechnego spisu rolnego, zgodnie z kalendarzem badań Eurostatu oraz wytycznymi FAO. Chcąc przygotować się do realizacji tego zadania, Główny Urząd Statystyczny przeprowadza konsultacje społeczne dotyczące zakresu informacji, które będą zbierane w przyszłym spisie rolnym. Państwa udział w konsultacjach jest niezwykle istotny, ponieważ zebrane opinie pomogą w zaprojektowaniu badania tak, aby jego wyniki w jak największym stopniu odpowiedziały na zgłaszane potrzeby. Udział w konsultacjach polega na wypełnieniu zamieszczonego poniżej kwestionariusza. Plik z Państwa odpowiedziami prosimy przesłać na adres e-mail: konsultacje@stat.gov.pl . Ankietę można wypełniać do 30 kwietnia br. Zapraszamy do udziału w konsultacjach.
Czytaj dalej

Konsultacje społeczne dotyczące spisu powszechnego ludności i mieszkań 2021

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych dot. zakresu informacyjnego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Państwa opinie są dla nas niezwykle ważne i doceniamy, że poświęcili Państwo swój czas na wypełnienie ankiety. Uzyskane wyniki konsultacji zostaną szczegółowo rozważone w toku dalszych prac przygotowawczych do spisu. Jednocześnie informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem konsultacjami ankietę (link) pozostawiamy nadal aktywną. Wszystkie osoby zainteresowane tematyką spisu będą miały nadal możliwość wypełnienia ankiety http://konsultacje-spis-2021.stat.gov.pl.
Czytaj dalej

Aplikacja Wskaźniki Zrównoważonego Rozwoju

Zachęcamy do korzystania z Aplikacji Wskaźniki Zrównoważonego Rozwoju
Czytaj dalej

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju 2017 (infografika)

24.05.2017
Infografika opracowana z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju 2017 przypadającego w dniach 30 maja – 5 czerwca br.
Czytaj dalej

Wykorzystanie Internetu w województwie śląskim w 2016 roku (infografika)

24.05.2017
Infografika przedstawia wybrane dane dotyczące korzystania z Internetu w województwie śląskim.
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Turystyka w województwie śląskim w 2016 r.

23.05.2017
Opracowanie zawiera podstawowe informacje pochodzące ze sprawozdań o symbolu KT-1 (o wykorzystaniu turystycznych obiektów noclegowych) dotyczące turystycznej bazy noclegowej, miejsc noclegowych oraz turystów korzystających z turystycznych obiektów noclegowych województwa śląskiego.
Czytaj dalej

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Urzędzie Statystycznym w Katowicach 2017

22.05.2017
W dniu 18 maja 2017 r. w Urzędzie Statystycznym w Katowicach odbył się Dzień Otwarty pn. "Bądź dobrze poinformowany - skorzystaj z usług zmodernizowanego Informatorium Statystycznego" w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W zorganizowanym w Urzędzie spotkaniu informacyjno-szkoleniowym udział wzięli studenci i pracownicy naukowi Politechniki Śląskiej, młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. S. Maczka z Katowicach wraz z nauczycielem oraz osoby prywatne. W trakcie wizyty goście zapoznali się z działalnością Informatorium Statystycznego, zmodernizowanego w ramach projektu „System Informacyjny Statystyki Publicznej -2 (SISP-2)", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa - Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka. Dzień Otwarty był dla uczestników także okazją do zapoznania się z funkcjonalnością Portalu Edukacyjnego oraz wybranych baz danych statystyki publicznej – Banku Danych Lokalnych oraz Portalu Geostatystycznego. Podczas spotkania zaprezentowano m.in. sposoby wyszukiwania danych, jak również generowania kartogramów, kartodiagramów, wykresów i raportów na podstawie wybranych danych statystycznych. Działania w zakresie organizacji przedsięwzięcia koordynował Śląski Ośrodek Badań Regionalnych, którego przedstawiciele wystąpili także w roli prelegentów. Wydarzeniu towarzyszył pokaz filmów prezentujących produkty statystyczne powstałe w wyniku wykorzystania Funduszy Europejskich.
Czytaj dalej
1  2  3  4    
Do góry