Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Wybierz przedział: Najnowsze dwa miesiące pół roku rok 2 lata lub zakres od: do:

Konsultacje społeczne dotyczące powszechnego spisu rolnego 2020

Szanowni Państwo, W 2020 roku odbędzie się kolejna edycja powszechnego spisu rolnego, zgodnie z kalendarzem badań Eurostatu oraz wytycznymi FAO. Chcąc przygotować się do realizacji tego zadania, Główny Urząd Statystyczny przeprowadza konsultacje społeczne dotyczące zakresu informacji, które będą zbierane w przyszłym spisie rolnym. Państwa udział w konsultacjach jest niezwykle istotny, ponieważ zebrane opinie pomogą w zaprojektowaniu badania tak, aby jego wyniki w jak największym stopniu odpowiedziały na zgłaszane potrzeby. Udział w konsultacjach polega na wypełnieniu zamieszczonego poniżej kwestionariusza. Plik z Państwa odpowiedziami prosimy przesłać na adres e-mail: konsultacje@stat.gov.pl . Ankietę można wypełniać do 30 kwietnia br. Zapraszamy do udziału w konsultacjach.
Czytaj dalej

Uczestnictwo mieszkańców Polski (rezydentów) w podróżach 01-20.04.2017 r.

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 1 do 20 kwietnia 2017 r. na terenie całego kraju w wylosowanych mieszkaniach zostanie przeprowadzone badanie reprezentacyjne dotyczące uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach. Celem tego badania jest zebranie danych o krajowych i zagranicznych wyjazdach członków gospodarstw domowych w I kwartale 2017 roku. Badanie dostarczy kompleksowej wiedzy o skali uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach, rodzajach wykorzystywanych usług turystycznych, poziomie wydatków związanych z podróżami.
Czytaj dalej

Konsultacje społeczne dotyczące spisu powszechnego ludności i mieszkań 2021

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych dot. zakresu informacyjnego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Państwa opinie są dla nas niezwykle ważne i doceniamy, że poświęcili Państwo swój czas na wypełnienie ankiety. Uzyskane wyniki konsultacji zostaną szczegółowo rozważone w toku dalszych prac przygotowawczych do spisu. Jednocześnie informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem konsultacjami ankietę (link) pozostawiamy nadal aktywną. Wszystkie osoby zainteresowane tematyką spisu będą miały nadal możliwość wypełnienia ankiety http://konsultacje-spis-2021.stat.gov.pl.
Czytaj dalej

Aplikacja Wskaźniki Zrównoważonego Rozwoju

Zachęcamy do korzystania z Aplikacji Wskaźniki Zrównoważonego Rozwoju
Czytaj dalej

Światowy Dzień Ziemi (infografika)

14.04.2017
Infografika opracowana z okazji przypadającego 22 kwietnia Światowego Dnia Ziemi
Czytaj dalej

Informacja sygnalna Bezrobocie w województwie śląskim w 2016 r.

12.04.2017
Opracowanie zawiera podstawowe informacje dotyczące bezrobocia rejestrowanego. Dane zaprezentowano w układzie podregionów, powiatów i gmin. Wybrane dane wojewódzkie przestawiono na tle kraju i innych województw.
Czytaj dalej

Seminarium ,,Nauka dla samorządu - wiedzieć, żeby działać"

11.04.2017
Dnia 4 kwietnia br. Pani Aurelia Hetmańska Dyrektor Urzędu Statystycznego w Katowicach, na zaproszenie JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - prof. zw. dr hab. Andrzeja Kowalczyka, uczestniczyła w seminarium pt. "Nauka dla samorządu - wiedzieć, żeby działać" inaugurującym powstanie Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych (OPMiM). Seminarium rozpoczęło się podpisaniem uroczystego porozumienia z instytucjami partnerskimi przystępującymi do Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych. W trakcie spotkania przedstawiona została organizacja, struktura i cele działania, jak również potencjał badawczy OPMiM oraz wyniki pierwszych badań. Po zakończeniu seminarium odbył się warsztat dyskusyjny dla pracowników samorządowych odpowiedzialnych za rozwój miast z udziałem koordynatorów zespołów badawczych OPMiM. Celem warsztatu była pogłębiona analiza przedstawionych wyników badań, wniosków, rekomendacji oraz możliwości podjęcia wspólnych działań z OPMiM.
Czytaj dalej

Podmioty gospodarki narodowej w województwie śląskim w 2016 r. (infografika)

07.04.2017
Infografika prezentuje podstawowe dane z zakresu podmioty gospodarki narodowej w województwie śląskim w 2016 r.
Czytaj dalej
1  2  3  4    
Do góry